Často kladené dotazy (FAQ)

Ke stažení ve formátu pdf zde.
 

Registrace

Jak se mohu na virtuální 28. Výroční konferenci ČAVLMZ zaregistrovat?
Přihlásit se můžete na našich webových stránkách www.vkcavlmz.cz/registrace/. Poté prosím klikněte na Online registrační formulář a vyplňte formulář osobních údajů. Registraci dokončíte výběrem příslušného registračního poplatku a odesláním formuláře. Od 28. 10. 2020 bude možné platit pouze kartou online. Přístupové údaje do virtuální platformy budou poskytnuty do 24 hodin od zaplacení.

Po registraci mi nepřišel potvrzovací email. Jak mám postupovat?
Zkontrolujte složku došlé pošty, včetně složky Spam. Pokud není potvrzovací email ani tam, kontaktujte organizační tým na emailové adrese vkcavlmz@guarant.cz.

Dostanu za účast certifikát?
Ano, potvrzení o účasti s 50 kredity do celoživotního vzdělávání bude zasíláno elektronicky po skončení konference. Potvrzení bude zasláno pouze na základě vyplněného dotazníku. Dotazník bude uveřejněn na infostánku v rámci virtuální platformy.

Kde můžu najít sborník?
Sborník je uložen ve virtuální platformě, a sice v sekci „Info“, záložka „Materiály a dotazník“.

Připojení

Ze soukromého počítače
Přihlaste se na Vaši domácí Wi-Fi síť, poté běžte na web live.cavlmz.cz a přihlaste se zde pomocí emailu, který jste zadali při registraci. Do pár minut Vám na email přijde unikátní link, přes který se přihlásíte.

Z mobilního telefonu
Přihlaste se na vaši domácí Wi-Fi síť, poté běžte na web live.cavlmz.cz a přihlaste se zde pomocí emailu, který jste zadali při registraci.

Z firemního notebooku
Připojte se na Vaši domácí Wi-Fi síť a vypněte proxy (viz níže). Nepřipojujte se na VPN přes program Cisco AnyConnect tak, jak jste zvyklí.

Jak vypnout na firemním notebooku proxy?

  1. Otevřete webový prohlížeč Internet Explorer
  2. Běžte do „Nastavení“ (ozubené kolečko vpravo nahoře), a klikněte na „Možnosti internetu“
  3. Vyberte záložku „Připojení“ a klikněte na „Nastavení místní sítě“
  4. V okně „Nastavení místní sítě“ odeberte zaškrtnutí „Použít pro síť LAN server proxy…“
  5. Potvrďte kliknutím na tlačítko „OK“ a zavřete prohlížeč, tím provedete nastavení

Nezapomeňte po skončení sledování kongresu opět stejným způsobem zapnout, tj. zaškrtnout „Použít pro síť LAN server proxy“ a potvrdit kliknutím na tlačítko „OK“.

Přihlášení

Jak se přihlásím do portálu konference?
Přejděte na stránku live.cavlmz.cz a zadejte email, který jste uvedl (a) při registraci na konferenci. Poté Vám bude na email zaslán odkaz pro vstup do portálu. Tento odkaz je unikátní pouze pro Vás a platí 48 hodin. Po jeho vypršení je třeba identickým postupem vygenerovat nový odkaz.

Když se chci přihlásit, systém mi hlásí „Tento e-mail není zaregistrován, kontaktujte organizátora události.“
Přístup do virtuální platformy mají pouze registrovaní účastníci, kteří mají plně uhrazený registrační poplatek. Pokud již uběhlo 24 hodin od zaplacení Vaší registrace a systém Vám stále hlásí tuto chybu, kontaktujte nás na adrese vkcavlmz@guarant.cz.

Zapomenuté heslo – co teď?
Nevadí, pro přihlášení žádné heslo nepotřebujete, stačí Váš email. Viz Jak se přihlásím do portálu konference?

Nemohu najít odkaz pro vstup na platformu, který mi byl zaslán.
Podívejte se prosím do složky „Hromadné“ nebo „Spam“. Pokud není email ani tam, kontaktujte prosím organizační tým na emailové adrese vkcavlmz@guarant.cz.

Již jsem svůj email zadal (a), email s odkazem mi přišel, ale nemohu ho nyní najít, co teď?
Přejděte na stránku live.cavlmz.cz a zadejte email, který jste uvedl (a) při registraci na konferenci. Odkaz Vám bude znovu vygenerován.

Vysílání

Jaké potřebuji internetové připojení pro sledování kongresu?
Doporučená rychlost připojení pro sledování přímého přenosu je 5 Mb/s a vyšší. Připojíte se z jakéhokoliv prohlížeče i zařízení. Sledovat přenos můžete na počítači, notebooku či z mobilních zařízení.

Jak spustím přímý přenos kongresu?
Ihned po kliknutí na odkaz, který Vám byl zaslán emailem, budete přesměrováni do online portálu konference. Na rozcestníku si pak můžete vybrat, do kterého „virtuálního sálu“ chcete vstoupit (Sál A či Sál B).

Přerušilo se mi internetové připojení, jak se mohu vrátit ke sledování přenosu?
Po obnově Vašeho internetového připojení se můžete znovu přihlásit a sledovat vysílání dál.

Mohu přerušit sledování a vrátit se později?
Sledování kongresu je možné kdykoliv přerušit a připojit se znovu později, avšak přenos nebude možné v danou chvíli přetočit zpět a sledovat se zpožděním (vrátíte se do živého vysílání). Záznam bude možné shlédnout již následující den v záložce Program, vždy pod danou přednáškou (pokud autor se zveřejněním souhlasil).

Bude možné shlédnout akci i později ze záznamu?
Pro všechny registrované účastníky budou k dispozici záznamy všech přednášek, u kterých autoři svolili s jejich zveřejněním. Záznam bude možné shlédnout od následujícího dne v záložce Program, vždy pod danou přednáškou.

Video se mi zobrazuje ve špatné kvalitě.
Kvalita přenosu závisí na Vašem internetovém připojení. Čím pomalejší je rychlost připojení, tím horší kvalita videa a naopak. Minimální doporučená síla připojení je 5 Mb/s.

Mohu podávat dotazy k jednotlivým tématům? A jak?
Ano, dotazy jsou vítány. Na své obrazovce při sledování živého přenosu máte po pravé straně možnosti: Chat, Účastníci a Otázky. Pro položení dotazu řečníkovi klikněte na „Otázky“ a napište svůj dotaz.

Mohu komunikovat s ostatními účastníky?
Ano, komunikovat s ostatními účastníky lze. Na své obrazovce při sledování živého přenosu máte po pravé straně možnosti: Chat, Účastníci a Otázky. Zobrazeni jsou všichni účastníci registrovaní do platformy ČAVLMZ. Účastníci, kteří jsou online, u sebe mají zelené kolečko. Lze i vyhledávat dle jména.

Co najdu v lobby a ve stáncích partnerů?
Lobby slouží jako rozcestník, na který se můžete vždy vrátit. Ve výstavě najdete virtuální stánek každého z našich partnerů. Zde najdete jejich prezentaci, materiály ke stažení, kontakty, chat, kde můžete vystavovateli napsat a v neposlední řadě také soutěže (pokud si je daná firma pro vás nachystala).

Kdy se otevřou stánky?
Stánky jsou otevřeny po celou dobu Vašeho přístupu do platformy online konference. Časy, kdy jsou partneři dostupní na chatu, najdete v detailu každého stánku.

Budou stánky otevřené po skončení přenosu kongresu?
Ano, online platforma pro Vás bude otevřená i po skončení konference až do 31. 1. 2021. Pozor, do 15. 11. 2020 se všemi svými funkcionalitami, poté už bez nich. Nemůžeme však garantovat, že Vaše případné dotazy na chatu budou zodpovězeny. Vždy se raději podívejte na otevírací dobu daného stánku.

Bude virtuální platforma dostupná i po skončení kongresu?
Ano, virtuální platforma bude dostupná i po skončení kongresu až do 31. 1. 2021. Pozor, do 15. 11. 2020 se všemi svými funkcionalitami, poté už bez nich.

Najdu poté dokumenty ze stánků někde jinde?
Ne, materiály ze stánků nebudou dostupné jinde než na dané platformě.

Kde mohu najít program konference a rozpis přednášek?
Program s rozpisem přednášek je zveřejněn na našich webových stránkách www.vkcavlmz.cz/podrobny-program/. Naleznete jej také v online platformě v zá­lož­ce Program.

© 2020 Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat